Јасна Величковић

За праксу у Comtrade-у сазнала сам преко огласа на сајту Високе техничке школе струковних студија у Крагујевцу и пријавала сам се online на сајту Comtrade-а.

Тема праксе била је "Систем управљања безбедношћу информација – ISO 27001". На пракси сам била од 7.10.2013. године до 7.12.2013. године.

Проучавајући на пракси, између осталог, пенетрацијско тестирање, посебно сам се заинтересовала за Безбедност информационих Система - безбедност Web апликација.

Због тога сам се поново пријавила за праксу у фирми Comtrade у Крагујевцу, где сам од 1. априла 2014. године радила Security тестирање Web и мобилних апликација, што је и била тема мог дипломског рада - "Савремене методе и технике заштите информационих система - Рањивости Web апликација према Owasp-у".

Захваљујући знањима стеченим на Високој техничкој школи струковних студија у Крагујевцу пронашла сам запослење у компанији Comtrade.

Тренутно сам ангажована на пројекту у Ирској.